اخبار

در استان هیچگونه مشکل آرد و نان نداریم – 6/6/1398

به گزارش روابط عمومی اداره کل غله استان سیستان و بلوچستان به نقل از غلات نیوز؛ مهندس غلامعلی گنجعلی مدیرکل اداره غله استان اظهـار داشـت : سهمیه تمام نانوایی‌های استان مناسب و سهمیه هیچ‌کدام از آنها کاهش نیافته و نانوایی‌های استان سیستـان و بلوچستـان با کمبود آرد مـواجه نیستند. هم استـانی ها می توانند بدون معطلی و ایستـادن در صـف هـای طولانی نان مورد نیاز خود را تهیه نمایند.
مهندس گنجعلی گفت : طبق ارزیابی پژوهشکده غلات کشور نان استان سیستان و بلوچستان مرغوب ترین نان کشور از لحاظ کیفی است.
مـدیر کل اداره غله و خدمـات بازرگـانی استـان سیستان و بلوچستان گفت: توزیع آرد خبـازی‌ها با توجـه سهمیه نانـوایی که براساس نیاز منطقه و تراکم جمعیت آن محل و همچنین سیستم دستگاه پخت نان خبازی ها تعیین می گـردد و با هماهنگی فرمانداری شهرستان به آنان سهمیه آرد اختصاص خواهد گرفت.
وی افزود : یکی از اهـداف مهم این شـرکت تأمین نان مورد نیاز مردم تحت هرشرایطی است و اگر چنانچه پس از بازدید واحد بازرسی مستقر در شرکت، مشخص شود که یک نانوایی بـرای پاسخگویی مناسب به درخـواست مشتریان خود نیازمند افزایش سهمیه آرد است، درخواست خبازی مربوطه در کارگروه شهرستانی مطرح و طبق موافقت کارگروه سهمیه آن واحـد را افزایش خـواهیم داد.
مدیرکل غله استان در رابطه با سهمیه اختصـاصی گندم استـان و میـزان واردات ومحل تامیـن آن گفـت: وضعیت ذخیره سازی گندم به یک وضعیت مطمئنه رسیـده و مشکل کمبود آرد در استـان نـداریم و در بـاب واردات داخـلی گنـدم از استـانهای دیـگر همچـون فـارس، کردستان،کرمانشاه،خوزستان،ایلام و همدان به استان وارد کرده ایم.
گنجعلی در رابطه باتدابیری که برای تهیه نان شهـروندان اندیشیـده شـده گفت: در این رابطه سـاعت پخت بـرای نانوایی ها توسط اتحـادیه خبـازان مشخص و حتـی بعضـی از مجتمـع هـای نان تا سـاعت 12 شـب جهت تـامیـن نـان شهـرونـدان کشیـک هستند.
ایشان در مـورد برنامه های آینـده شـرکت افـزود: بهسـازی نانواییهـا، آمـوزش خبـازان و بالابـردن کیفیت نـان و از همه مهمتر آمـوزش نان سبـوسـدار را در دستـور کار خـود قـرار داده ایم و امیـداوریم با حمـایت و کمک مسولین و بویـژه مـردم استـان بتـوانیم به اهـداف خـود برسیـم.
مدیرکل اداره غله سیستـان و بلوچستـان گفت: سامـانه پاسخگـویی 124 سـازمان صنعت، معـدن و تجـارت استـان به‌منظـور هرگـونه کم‌فروشی ویا تخلفات و رسیـدگی به مشکلات عمـومی تعیین شـده است و لـذا شکـایت شهـرونـدان از ایـن طـریق در اسـرع وقت رسیـدگی می‌شـود. و متخلفین به اداره تعـزیرات حکـومتی معـرفی می شـوند و با آنان برخورد جـدی صـورت خـواهـد گـرفت.

نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Skip to content