اخبار

راهکارهای “تسهیل ترافیک کالا در بندر چابهار” در سفر معاون وزیر جهاد کشاورزی بررسی می‌شود – 27/4/1398

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران که با هیأت همراه به استان سیستان و بلوچستان سفر کرده است، از بندر شهید بهشتی چابهار، انبارهای طریق‌القدس و انبارهای تحت پوشش شرکت بازدید کرد. راهکارهای افزایش ترافیک کالا در بندر شهید بهشتی چابهار در نشست “تسریع در امور تجاری و بازرگانی بندر چابهار و افزایش ترافیک بار و کالا در بندر شهید بهشتی” مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش روابط‌عمومی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه۱۱، یزدان سیف با هیأت همراه شرکت بازرگانی دولتی ایران، علی موهبتی – استاندار استان سیستان و بلوچستان-، محمد راستاد؛ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان سیستان و بلوچستان، صبح امروز در نشستی به بررسی راهکارهای”تسریع در امور تجاری و ایجاد ترافیک بار و کالا در بندر شهید بهشتی چابهار” می‌پردازند.
بر اساس این گزارش، معاون وزیر جهاد کشاورزی در نشستِ “تسریع در امور تجاری و ایجاد ترافیک بار و کالا در بندر شهید بهشتی چابهار” گفت: بندر چابهار در منطقه به دلیل وجود انبارهای مسقف پتانسیل ذخیره‌سازی کالاهای اساسی را دارد و از این نظر از اهمّیت استراتژک برخوردار است.
سیف بر ضرورت بسیج امکانات برای بهره‌گیری از پتانسیل‌های موجود این منطقه تأکید کرد تا صاحبان کالاها از طریق بهره‌برداری از انبارهای طریق‌القدس و در تعامل با گمرک جمهوری اسلامی ایران با کمترین تشریفات گمرکی فرایندنقل و انتقال کاهای خود را انجام دهند.
این گزارش می‌افزاید، بندر چابهار به عنوان دروازه ترانزیتی کشور در کریدور بین‌المللی شرق – غرب در زمینه ترانزیت و ترانشیب کالا به بنادر جنوبی کشورهای خلیج فارس ایفای نقش می‌کند و با افتتاح طرح توسعه فاز اول، این بندر هم اکنون در منطقه به کانون‌های داد و ستد و تجارت بین‌المللی تبدیل شده است.

نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Skip to content