اخبار

سلامتی بدن ، با مصرف نان مرغوب و با کیفیت – 17/5/1398

داشتن نان با کیفیت و ماندگاری بالا یکی ازموارد مهم صنعت آرد و نان درهمه کشورهای دنیا است، تا بتوانند مشتری مداری خود را حفظ نمایند که خود باعث تولید نانی بدون دور ریزمی باشد.

یکی از روشهایی کیفیت نان در تمام کشورهای دنیا افزودن مواد متنوع و استفاده از بهترین خمیرمایه میباشد که خود کمک بزرگی به این صنعت خواهد کرد اگر نانوایان ما این موارد را به خوبی اجرا و عملی کنند باعث افزایش جذابیت محصول ، حفظ تازگی نان میشود.

یکی دیگر و اصلی ترین موضوع از خوردن نان سبوس دار در وعده های غذایی خود غافل نشوید. مصرف نان سبوس دار در هر وعده ی غذایی ۳۰ تا ۴۰ درصد خطر ابتلا به بیماری های قلبی و گوارشی را کاهش می دهد و مانع از جذب سریع قند و چربی در خون می گردد.

میتوان به ذائقه غذایی افراد و مسائل تکنیکی که از مهمترین عوامل تاثیر گذار در کیفیت نان اشاره کرد، همچنین غنی بودن دانه های گندم از مواد پروتینی یکی از موارد مهم در بحث کیفی نان به شمار می رود . در زمان کاشت و برداشت گندم مهمترین بخش های فرایند تولید گندم ، انتخاب زمین مناسب برای تولید این محصول حائز اهمیت می باشد . چرا که مقدار نیتروژن موجود در خاک در زمان کاشت کمک بسیاری در بالا بردن کیفیت نان خواهد داشت ولی متاسفانه بعضی از زمین های زراعتی کشورمان در مورد این موضع حیاتی ضعیف هستند که از این رو می توان با محلول پاشی در سطح مزرعه و یا غنی سازی با اضافه کردن آهن به آرد ، کیفیت تغذیه ای نان را ارتقا داد .
یکی دیگر از معضلات صنعت آرد و نان ذخیره سازی نا مناسب گندم می باشد که در بعضی از استانها هنوز گندم خریداری از کشاورز در محوطه های رو باز یا سیلوهای نامناسب نگهداری و ذخیره سازی می شود که تمام این موارد دست به دست هم می دهند تا باعث شود نان نامرغوب وبی کیفیت داشته باشیم.

نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Skip to content