اخبار

فراخوان مسابقه عکاسی «خوشه» منتشر شد – 1/5/1398

زاهدان- ایرنا- مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۱۱ سیستان و بلوچستان گفت: فراخوان سومین دوره مسابقه ملی عکس «خوشه» با عنوان از مزرعه تا سفره تا ۳۰ آذر منتشر شد.

غلامعلی گنجعلی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نان و گندم در زندگی ما ایرانیان قداست و احترام زیاد و جایگاه ویژه ای دارد و تاثیر آن بر فرهنگ، اقتصاد، روابط اجتماعی و حتی سیاست ما مستقیم و غیر مستقیم دیده می شود.

وی گفت: کشت گندم، تولید مطلوب نان و سایر محصولات وابسته به گندم و عملیات و اقداماتی که از مرحله کاشت گندم تا آماده شدن آن بصورت نان بر سر سفرهای مردم روی این دانه های بهشتی صورت می گیرد تاثیرات اقتصادی زیادی در جامعه دارد.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۱۱ سیستان و بلوچستان افزود: ضایعات نان در کشور ما نشان می دهد که در این خصوص نیازمند فرهنگ سازی و اصلاح الگوی مصرف در جهت تولید و مصرف بهینه نان و بازنگری شیوهای تولید و نگهداری این کالای استراتژیک هستیم.

وی بیان کرد: در همین راستا شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران با هدف فرهنگسازی در مصرف و تولید در حوزه گندم، آرد، نان و با بهره گیری از آثار عکاسان هنرمند برای دستیابی به این هدف، سومین مسابقه ملی عکس خوشه را با موضوع “از مزرعه تا سفره” در دی ۹۸ در خانه هنرمندان ایران برگزار می کند.

گنجعلی گفت: برهمین اساس از تمامی علاقمندان به عکاسی دعوت می شود با این رویداد بزرگ همراه و همیار شوند.

وی محورهای مسابقه را شامل مزارع گندم( کاشت، داشت و برداشت)، خرید، فروش، بارگیری و نگهداری گندم، تولید بسته بندی، کیسه گیری و حمل آرد، نانوایی ها(سنتی، حجیم و نیمه حجیم و صنعتی)، خرید، حمل، نگهداری، مصرف، بهداشت، سفره و ضایعات نان، فرآورده‌های گندم مانند ماکارونی، بیسکویت، شیرینی، شکلات، نشاسته و غیره عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۱۱ سیستان و بلوچستان اظهار داشت: این مسابقه در چهار بخش تک عکس، مجموعه عکس، تلفن همراه و ویژه زیر ۱۵ سال برگزار می شود.

وی گفت: شرکت برای عموم آزاد است و شرکت کنندگان می توانند با مراجعه به سایت مسابقه عکس خوشه به آدرس www.khooshe.photography پس از نام نویسی آثار خود را بارگذاری کنند.

گنجعلی ادامه داد: به تمامی پذیرفته شدگان در سومین مسابقه ملی عکس خوشه گواهی شرکت و یک جلد کتاب مسابقه و هدایای نفیس از سوی دبیرخانه اهدا می شود.

وی مهلت ارسال آثار را تا ۳۰ آذر عنوان کرد و افزود: افتتاحیه و مراسم اهدای جوایز هفتم و نمایشگاه نیز چهار تا ۱۳ بهمن در خانه هنرمندان ایران برگزار می شود.
قسمت پیوست‌ها

نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Skip to content