اخبار

مصرف نان سفید تهدیدی برای سلامت جامعه است – 21/7/1398

به گزارش روابط عمومی اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان سیستان و بلوچستان؛ مهندس غلامعلی گنجعلی ضمن تقدیر و تشکر از آموزش و پرورش که هماهنگی لازم جهت حضور در مدارس و در جمع معلمان را انجام دادند ایشان در مورد سبوس و فواید بسیار آن به چند نکته مهم اشاره نمودند و خواستار همیاری معلمان در این مورد شده و یاد آور شدند برای حفظ سلامتی مردم استان و فرهنگ سازی در مورد استفاده از نان حاوی سبوس تمام تلاش و همکاری خود و مردم عزیز را می طلبد.

گنجعلی گفت: مصرف نان سفید موجب صدها بیماری از قبیل؛ دیابت، فشار خون، پوکی استخوان، ریزش مو، کم خونی، سکته های قلبی و مغزی و… است.

ایشان اظهار داشت: امروز بسیاری از افراد قوت غالب سبد غذایی خانواده شان نان های سفید است که هیچ خاصیتی به جز بیمار کردن افراد ندارد چرا که معده را ضعیف و حساس میکند.

وی در ادامه گفت: رسانه ملی، مطبوعات، شهرداری، دستگاه های دیگر و بویژه آموزش و پرورش نیز برای آگاهی دادن به مردم در خصوص مصرف نان سبوس دار و همچنین نحوه نگهداری نان باید فرهنگ سازی انجام دهند.

مدیر کل غله استان در پایان گفت: از کلیه دستگاهای دولتی بویژه آموزش و پرورش و معلمان که به عنوان اقشار تاثیرگذار در بیان و انتشار گسترده اطلاعات نقش آفرین باشند تا با کمک یکدیگر بتوانیم جامعه سالمی داشته باشیم.

نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Skip to content