اخبار

نان سنتی سیستان – 12/4/1398

به گزارش روابط عمومی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه11 استان سیستان و بلوچستان؛ بیش از یکصد نوع نان سنتی در ایران طبخ می شود و نان مهم ترین ماده غذائی استان سیستان و بلوچستان است.

دهها نوع نان به مناسبتهای مختلف در شهر و روستا های استان طبخ می گردد. زیباترین و بزرگترین نان ایرانی متعلق به نان تافتون سیستان است. زنان سیستانی به کیفیت نان و استفاده از میارد(قسمتی از خمیر قبلی با روش آماده سازی ونگهداری خاص) و زیبا سازی ظاهر با ایجاد نقوش و آب زنی اهمیت خاص می دهند جهت پخت این نان قطور و سنگین با وزن تقریبی چانه ۴ کیلو از تنورهای خاصی استفاده می گردد که ضمن تحمل وزن سنگین چانه خمیر از ریزش خمیر در تنورجلوگیری می کند این تنور مختص این منطقه بوده و برای ساخت آن از خشت خام ، تراش آن، نمک و گل زنی (شوره زنی) و پخت تنور استفاده می شود و در ایران این نوع نحوه ساخت تنور ساخته نشده است . این نوع نان بدلیل ماندگاری ،عطر و طعم ویژه بعنوان سوغات به دیگر مناطق فرستاده می شود. پخت این نان به مهارت خاص نیاز دارد.
در سیستان علاوه بر نان تافتون نان لواش، کلوچه، تابه ای و چَلْبَکْ ( čalbak) از آرد گندم نوعی نان به نام قلیفی (qalefy)، پخته میشود.

نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Skip to content