اخبار

100درصد مطالبات گندمکاران سیستان و بلوچستان پرداخت شد

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان سیستان و بلوچستان اعلام کرد: مطالبات گندم‌کاران برای نخستین بار در نیمه اول سال ۹۹ به طور کامل پرداخت و تسویه شده است.

                                              100 درصد مطالبات گندم‌کاران سیستان و بلوچستان پرداخت شد


مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان سیستان و بلوچستان اعلام کرد: مطالبات گندم‌کاران برای نخستین بار در نیمه اول سال ۹۹ به طور کامل پرداخت و تسویه شده است.

به گـزارش روابط عمومی اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان سیستان و بلوچستان، غلامعلی گنجعلی مدیر کل غله استان اعلام کـرد: امسـال ۳۸ هزار و ۷۵۴ تن و ۷۵۴ کیلوگرم گنـدم مازاد بر نیاز کشاورزان در استـان توسط مـراکز خریداری شده اسـت.

گنجعلی افـزود: این مقدار گنـدم به همت ۱۲ مرکـز دولتی، خصـوصی و مباشـری به نرخ ۲۵ هـزار ریال با افـت مفید چهار درصد و افت غیـر مفید یک درصد از کشـاورزان این استـان خریـداری شـد.

وی اعلام کرد: مبلغ گنـدم خریداری شده امسـال ۹۶۸ میلیارد و ۹۵۱ میلیون و ۶۷۲ هزار و ۲۵۰ ریال است که به لطف خـدا و حمایت های اعضاء محترم هیات مدیره شرکت بازرگانی دولتی ایران کلیه وجوه گنـدمکاران استان برای اولیـن بار در طول دوران خریدبه موقع و سریع پرداخت شد و هیچ بدهی بابت گندم تحویلی به کشاورزان محترم وجود ندارد.

مدیـر کل غله اعلام کـرد: خرید گنـدم نسبت به مـدت مشـابه سـال قبل که ۱۷هـزار و ۱۳۰ تن و ۰۹۰ کیلوگـرم بوده است، ۱۲۶ درصـد رشـد داشتـه.

ایشـان همچنین اعلام کرد: مقدار خرید دانه های روغنی(کلزا) استان امسـال ۸۱۶ تن و ۲۳۸ کیلوگـرم بوده و مقدار ریالی آن ۳۸ میلیارد و ۰۳۸ میلیون و ۳۳۵ هزار و ۳۸۸ ریال است که کلیه مبـالغ دانه های روغنـی پرداخـت شـده است.

مدیر کل غله در پایان اعلام کرد: مهلت تحویل گنـدم به مراکز خرید گنـدم در سطح استان تا پایان شهـریور ماه سال جـاری بوده و به لطف خدا و حمایت های شرکـت بازرگـانی دولتی ایران خرید گنـدم سال ۹۹ به موقع پایان یافـت.

نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Skip to content