صفحه اصلی | شکایاتدرباره ما | ارتباط با ما | انگلیسی                                                                   تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی

آرشیو خبری


                                                                                                                                   12/4/1398نان سنتی سیستان


به گزارش روابط عمومی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه11 استان سیستان و بلوچستان؛ بیش از یکصد نوع نان سنتی در ایران طبخ می شود و نان مهم ترین ماده غذائی استان سیستان و بلوچستان است.

دهها نوع نان به مناسبتهای مختلف در شهر و روستا های استان طبخ می گردد. زیباترین و بزرگترین نان ایرانی متعلق به نان تافتون سیستان است. زنان سیستانی به کیفیت نان و استفاده از میارد(قسمتی از خمیر قبلی با روش آماده سازی ونگهداری خاص) و زیبا سازی ظاهر با ایجاد نقوش و آب زنی اهمیت خاص می دهند جهت پخت این نان قطور و سنگین با وزن تقریبی چانه ۴ کیلو از تنورهای خاصی استفاده می گردد که ضمن تحمل وزن سنگین چانه خمیر از ریزش خمیر در تنورجلوگیری می کند این تنور مختص این منطقه بوده و برای ساخت آن از خشت خام ، تراش آن، نمک و گل زنی (شوره زنی) و پخت تنور استفاده می شود و در ایران این نوع نحوه ساخت تنور ساخته نشده است . این نوع نان بدلیل ماندگاری ،عطر و طعم ویژه بعنوان سوغات به دیگر مناطق فرستاده می شود. پخت این نان به مهارت خاص نیاز دارد.
در سیستان علاوه بر نان تافتون نان لواش، کلوچه، تابه ای و چَلْبَکْ ( čalbak) از آرد گندم نوعی نان به نام قلیفی (qalefy)، پخته میشود.

 تلفن حوزه بازرسی و رسیدگی به شکایات : شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران : 84398-021

 

Website Powered By Noujan.net