صفحه اصلی | شکایاتدرباره ما | ارتباط با ما | انگلیسی                                                                   تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی

آرشیو خبری


                                                                                                                                   11/3/1398بازدید استاندار استان سیستان و بلوچستان از کارخانجات آرد شهرستان زاهدان


 به گزارش روابط عمومی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه۱۱ استان سیستان و بلوچستان؛ مهندس موهبتی استاندار،دکتر نورا معاون استاندار،تعدادی از مدیران سازمانهای مربوطه استان و اعضاء کارگروه آرد و نان استان از خطوط تولید کارخانجات آرد سازی شهرستان زاهدان بازدید کردند.

طی این بازدید استاندار و هیت همراه از مسیر تخلیه گندم در سیلوهای فلزی مجاورت کارخانجات ، سالن و مراحل بوجاری در طبقات،استحصال آرد تا مرحله کیسه گیری،نحوه بارگیری،حمل آرد تولیدی و همچنین از آزمایشگاهای کنترل کیفی گندم وآرد تک تک کارخانجات مرکز زاهدان بازدید و همچنین نقاط ضعف و قوت آنان را مورد بررسی قرار داد.

در پایان بازدید کارخانجات در سالن کنفرانس کارخانه آرد اخوان نشاطی استاندار ، فرماندار، مدیران سازمانها با مدیران کارخانجات آرد جلسه ای در خصوص جمع بندی موارد تشکیل،که در ابتدای جلسه مهندس غلامعلی گنجعلی مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه۱۱ استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه گندم تولیدی داخل استان کفاف میزان مصرف را ندارد و ما در لیست استانهای مصرف کننده گندم هستیم و گندم مصرفی خود را می بایست از گندم مازاد بر مصرف دیگر استانهای کشور تامین نماییم.

گنجعلی در ادامه اظهار داشت: با توجه به مشکلات در حمل و نقل جاده ای گندم  برای اولین بار در سطح کشور گندم داخلی را به صورت کلان بری از طریق کشتی وارد استان کردیم که این امر باعث شد تا از تردد تعداد زیادی کامیون در سطح جاده های کشور کاسته شود و یکی از دلایلی که ما را به سمت حمل و نقل دریایی سوق داد هزینه ها و خطرات حمل جاده ای بود حمل گندم از سایر استانها بصورت ریلی،دریایی و بخشی نیز بصورت جاده ای می باشد.

مدیر عامل شرکت غله استان افزود: با فراهم شدن امکان استفاده از ظرفیت کامل کارخانجات آرد استان و خرید گندم، علاوه بر تأمین آرد استان زمینه صادرات آرد از استان به کشورهای همسایه فراهم می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تنها ۲۵ درصد از ظرفیت تولید کارخانجات آرد استان استفاده می‌شود، گفت: با استفاده از کل ظرفیت کارخانجات آرد استان، زمینه اشتغال تعداد زیادی از جوانان فراهم می‌شود.

گنجعلی گفت: کارخانجات آرد سازی استان مدرنترین و مجهزترین خطوط تولید آرد در کشور هستند کارخانه آرد کنگان در سال گذشته رتبه اول کشور در این خصوص را به خود اختصاص داد.

 وی در انتهای صحبت خود گفت:میزان توزیع گندم به کارخانجات بر اساس میانگین فروش و تولید آرد هرکارخانه می باشد.

در ادامه ملایی دبیر انجمن صنفی کارخانجات آرد استان در خصوص مسائل و مشکلات به گونه ای که؛ مشکل عمده کارخانجات عدم افزایش قیمت آرد با توجه به تورم و افزایش هزینه ها که از سال ۱۳۹۳ تا کنون ثابت مانده و اعمال نشده است، یکی دیگر از مشکلات مسیر و راه دسترسی به کارخانجات بوده که نیاز به بازسازی و مرمت دارد و همچنین بحث تأمین آب شرب کارخانجات آرد که هنوز بعد از پیگیری های مکرر مرتفع نشده را مطرح نمود.

 مهندس موهبتی استاندار با اظهار شادمانی حضور در کنار مدیران سازمانهای حاظر در جلسه و مدیران بخش خصوصی که تولیدکنندگان کشورند و عزت کشور در تولید است بیان کرد: خوشحالم از اینکه توانستیم کارخانجات را بصورت همزمان بازدید کنیم .

وی هدف از این بازدیدها را بررسی مشکلات تولیدکنندگان و پیگیری موانع و رفع آنان در کارگروه آرد و نان استان بیان کرد و افزود : در بازدید از کارخانه های آرد شهر زاهدان دغدغه ها و مشکلات تولیدکنندگان آرد ارائه و در خصوص پیگیری مشکلات آنان تصمیماتی اتخاذ شد.

 استاندار با اشاره به مشکلات راه دسترسی و آب شرب مورد نیاز کارخانجات آرد زاهدان، گفت: در پی بازدید از کارخانجات تولیدی آرد و دستور ویژه جهت پیگیری مشکل راه دسترسی وآب، برنامه‌ریزی لازم در این زمینه صورت گرفت.

  وی افزود: پس از بحث و بررسی در زمینه اجرای فوری این مصوبات و با توجه به اینکه بیش از ۲۰ سال است که از ساخت راه دسترسی به مجموعه کارخانجات آرد زاهدان می‌گذرد و در سال‌های گذشته نیز آسفالت آن کاملاً تخریب شده و روکش آسفالت نیز انجام نشده، مقرر شد تا با مشارکت مجموعه کارخانجات آرد و پیگیری امورات توسط اداره‌کل راه و شهرسازی و شهرداری این مهم انجام شود.

 تلفن حوزه بازرسی و رسیدگی به شکایات : شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران : 84398-021

 

Website Powered By Noujan.net